Catering dietetyczny - słów kilka

Blog

Czym zajmuje się trychologia?

Czym zajmuje się trychologia?

Trychologia to jedna z dziedzin medycyny, przez wielu uznawana za siostrę dermatologii. O ile dermatologia zajmuje się skórą i jej przydatkami, czyli włosami i paznokciami, trychologię interesuje jedynie owłosiona skóra głowy oraz włosy. Problemy z włosami – do kogo zgłosić się po pomoc? Swędzenie i […]

Czym powinien charakteryzować się dobry pediatra?

Czym powinien charakteryzować się dobry pediatra?

Choroba dziecka jest sytuacją niezwykle stresującą dla rodziców. Jeśli dodatkowo lekarz, do którego trafiła ich pociecha, jest niesympatyczny, niechętny do rozmowy i mało konkretny, niepokój rodziców jeszcze wzrasta. Każdy chciałby, żeby jego dziecko trafiło pod skrzydła dobrego specjalisty. Czym taki dobry pediatra powinien się charakteryzować? […]

Jak leczyć zmiany skórne na głowie?

Jak leczyć zmiany skórne na głowie?

Zmiany na owłosionej skórze głowy to problem zarówno zdrowotny, jak i estetyczny. Nierzadko zmiany te swędzą, pękają, łuszczą się, co może doprowadzić do tego, że włosy u nasady są oblepione płynem surowiczym, a na ich długości można zaobserwować nieestetyczne białe łuski. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak leczyć zmiany skórne, by było to skuteczne?

Zmiany na owłosionej skórze głowy

Leczenie zmian skórnych na głowie często przebiega inaczej, aniżeli na pozostałych obszarach ciała. Skórę na głowie porastają włosy i nie sposób przejść obok tego obojętnie. Stosowanie leków, które mogłyby znacząco osłabić mieszki włosowe albo odbarwić włosy, nie jest tutaj wskazane. Nie sprawdzą się również preparaty bardzo kleiste. To prawda, że na skórę włosów nierzadko aplikuje się tłuste maści, ale mimo wszystko jakoś trzeba je potem usunąć. Maść, która skleja włosy i tworzy na głowie twardą skorupę, nie będzie dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku kobiet noszących długie włosy.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że skóra na głowie jest znacznie twardsza aniżeli skóra twarzy. Zmiany na owłosionej skórze głowy nierzadko traktuje się lekami sterydowymi. Natomiast stosowanie sterydów na twarz może skończyć się tragicznie. Z tego powodu leczenie zmian, które znajdują się na owłosionej skórze głowy, ale rozlały się na czoło, kark, czy obszar za uszami, jest znacznie utrudnione.

Trycholog w Londynie – leczenie zmian skórnych na głowie

Leczeniem zmian skórnych zajmuje się dermatolog. Jeśli na skórze pojawi się wysypka, swędzące plamy, łuszczenie, albo mamy podejrzenie co do wyglądu znamion barwnikowych, powinniśmy jak najszybciej umówić się na konsultację do dermatologa. Przebywając w UK, możemy skorzystać z pomocy polskiego specjalisty. Polski lekarz w Anglii przeprowadzi wywiad z pacjentem, wykona badania, postawi diagnozę i na tej podstawie dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Dermatolog zajmuje się leczeniem skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Ale jeśli chodzi o włosy i skórę głowy, równie dobrze można wybrać się do trychologa. Właściwie trycholog w Londynie jest lepszym rozwiązaniem, jeśli zmiany występują tylko na głowie i nie dotyczą pozostałych obszarów ciała.

Leczenie owłosionej skóry głowy

Metodę leczenia zmian na skórze głowy dobiera się w zależności od rodzaju i skali problemu. Zdarza się, że zmiany na skórze pojawiają się na skutek działania substancji drażniących zawartych w szamponach, odżywkach czy maskach do włosów. Czasem zmiany wynikają z problemów alergologicznych i ustępują po odstawieniu uczulających produktów. Innym razem konieczne jest uzupełnienie niedoborów w organizmie (wdrożenie suplementacji) i zmiana sposobu mycia i pielęgnacji włosów. Nierzadko jednak zmiany na owłosionej skórze głowy są wynikiem przewlekłej choroby, np. atopowego lub łojotokowego zapalenia skóry albo łuszczycy. Polska przychodnia w Londynie zajmuje się leczeniem łuszczycy, która jest chorobą przewlekłą o charakterze nawrotowym. Zwykle konieczne jest regularne smarowanie krostek i łuszczących się plam, nieustanne nawilżanie skóry głowy, a czasem stosowanie specjalnych grzebieni emitujących światło nadfioletowe.

Dobry pediatra, czyli jaki?

Dobry pediatra, czyli jaki?

Pediatra, nazywany również lekarzem dziecięcym, to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem najmłodszych pacjentów. Organizm małego pacjenta zdecydowanie równi się od organizmu osoby dorosłej, dzieci cały czas rosną, rozwijają się, w związku z czym rozpoznawanie i leczenie niektórych chorób wymaga innego podejścia, aniżeli w przypadku […]

Zaburzenia psychiczne – niepokojące objawy

Zaburzenia psychiczne – niepokojące objawy

Przyczyny występowania zaburzeń psychicznych mogą być różne – zarówno biologiczne, psychologiczne, jak i środowiskowe. Jeśli chodzi o przyczyny biologiczne, najczęściej mówimy o nich w odniesieniu do dolegliwości dziedzicznych. Na zaburzenia psychiczne niejednokrotnie cierpią osoby pochodzące z rodzin, w których takie zaburzenia już w przyszłości występowały. […]