Catering dietetyczny - słów kilka

Catering dietetyczny Wrocław

Catering dietetyczny Wrocław

Jak przyspieszyć metabolizm? Catering dietetyczny Wrocław

Część osób, które mają problem z nadmiernymi kilogramami, winą za ten stan rzeczy obarcza spowolniony metabolizm. Rzeczywiście, zła przemiana materii może powodować tycie. Niestety często my sami doprowadzamy do spowolnienia metabolizmu, a potem już żadna dieta nie działa, tak jak powinna. Co robić w takiej sytuacji? Warto zacząć od naprawy metabolizmu. Pomocny będzie catering dietetyczny Wrocław.

Co kryje się pod pojęciem „metabolizm”?

W potocznym rozumieniu metabolizm jest po prostą przemianą materii, czyli spożywane jedzenie przetrawiane jest na energię, zaś pozostałości tej przemiany wydalamy. Powolny metabolizm, albo zbyt duża ilość jedzenia powodują, że spora część pożywiania odkładana jest w postaci tkanki tłuszczowej.

Oczywiście powyższa definicja jest ogromnym uproszczeniem, bowiem metabolizm to w rzeczywistości całokształt reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energii. Reakcje i przemiany zachodzą w żywych komórkach, które stanowią podstawę wszelkich zjawisk biologicznych. Zaburzenia metabolizmu utrudniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym utrzymanie optymalnej wagi.

Zaburzenia metabolizmu – przyczyny

Catering dietetyczny WrocławZaburzenia metabolizmu współwystępują z niektórymi chorobami. Jedną z nich jest niedoczynność tarczycy. W przypadku tej, jak i kilku innych chorób, niezwykle ważna jest jakość spożywanego jedzenia.

Okazuje się, że nie tylko choroby mogą spowodować zaburzenia metabolizmu. Najczęstszą przyczyną problemów z przemianą materii jest po prostu zła dieta. Ani częste przejadanie się, ani tym bardziej głodzenie, nie wpływa pozytywnie na przemianę materii. Gdy jemy za dużo, do tego są to potrawy tłuste i ciężkie, z pewnością nie będziemy czuć się lekko i zdrowo. Z kolei głodówki powodują, że przemiana materii drastycznie spowalnia, a jeśli zaczynamy jeść nieco więcej, organizm obawiając się kolejnej głodówki, wszystko magazynuje. Zaczynamy „tyć od wody”. Rozwiązaniem problemów z metabolizmem może być catering dietetyczny Wrocław.

Catering dietetyczny Wrocław – antidotum na bóle brzucha, wzdęcia i złe samopoczucie

Źle dobrana dieta zaburza pracę całego organizmu. Dlatego każdy, komu dokuczają częste bóle brzucha, wzdęcia i zaparcia, powinien wprowadzić do swojej diety pewne zmiany. Nie każdy jednak wie, jakie produkty usprawniają metabolizm. Co wtedy? Wtedy warto postawić na catering dietetyczny Wrocław (zamów na lightdiet.pl/wroclaw.html). Składając zamówienie, każdego dnia otrzymujemy pięć zdrowych, zbilansowanych, a przy tym smacznych posiłków. Spożywając je w regularnych odstępach czasu mamy pewność, że jemy zdrowo. Szybko też zauważamy efekty w postaci lepszego samopoczucia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *