Catering dietetyczny - słów kilka

Dieta antycellulitowa w ofercie cateringu dietetycznego

Dieta antycellulitowa w ofercie cateringu dietetycznego

Skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet, nawet tych szczupłych i unikających siedzącego trybu życia. Niektóre osoby mają predyspozycje do tworzenia się grudek pod skórą, ale różnymi metodami są w stanie poradzić sobie z tym problemem. W walce z cellulitem konieczne jest prowadzenie zróżnicowanych działań, począwszy od zwiększenia aktywności fizycznej i wykonywania ćwiczeń na uda i pośladki, poprzez stosowanie różnorodnych masaży i kosmetyków ujędrniających, skończywszy na odpowiedniej diecie. Jako że problem cellulitu jest powszechny, firmy cateringowe zdają sobie sprawę z konieczności wprowadzenia do oferty diety, która może wpłynąć na poprawę kondycji skóry. Dieta antycellulitowa najlepsze efekty przysienie w połączeniu ze sportem i masażami.

Cellulit – nie tylko defekt kosmetyczny

Niewielki cellulit nie jest powodem do niepokoju i nie świadczy o problemach zdrowotnych, ale nie wygląda szczególnie estetycznie. Z takim problemem zdecydowanie da się walczyć i należy to robić, by nie dopuścić do powstania zwłókniałych guzów. Cellulit w czwartym stadium przez wielu nazywany jest już stanem chorobowym i gabinety medycyny estetycznej nie zawsze są w stanie sobie z nim poradzić.

Początkowe stadia cellulitu nie wymagają jeszcze stosowania profesjonalnych zabiegów, ale masaże w połączeniu z kosmetykiem ujędrniającym zdecydowanie mogą pomóc rozbić tkankę tłuszczową. Niektóre techniki masażu poprawiają również ukrwienie, a przede wszystkim sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka i sprężysta. Ujędrnianie odbywa się również dzięki ćwiczeniom fizycznym, wskazana jest zwłaszcza jazda na rowerze.

Dieta antycellulitowa

W walce ze skórką pomarańczową pomoże dobrze dobrana dieta. Niejednokrotnie pozwala schudnąć, gdyż problem cellulitu często idzie w parze z nadmiarem tkanki tłuszczowej, innym razem usuwa z organizmu nadmiar wody i toksyny. Zatrzymywanie wody w organizmie prowadzi do powstania obrzęków – niezbędna dieta wspomagająca proces usuwania nadmiaru wody. Niekiedy warto ją wspomóc suplementami diety, zwykle są to preparaty z ekstraktem z zielonej herbaty.

Dieta antycellulitowa zawiera chudy nabiał i mięso, warzywa i owoce oraz wysokobłonnikowe produkty zbożowe. Można ją stosować przez długi czas bez obaw o kondycję organizmu, zwłaszcza gdy jest dostarczana przez sprawdzoną firmę cateringową. Na stronie internetowej takiej firmy zwykle można też znaleźć porady dotyczące walki z cellulitem, np. zalecenia picia dużych ilości zielonej herbaty i wody niegazowanej, a także unikania soli i ostrych przypraw.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *