Catering dietetyczny - słów kilka

Osiągnięcia sportowe – dieta

Osiągnięcia sportowe – dieta

Dlaczego dieta jest ważna

Dieta to podstawa naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Bez właściwej diety właściwie nie ma mowy o tym byśmy mogli w pełni cieszyć się zdrowiem i energią. Dieta jest ważna ponieważ to codziennie spożywane posiłki dają nam energię i dostarczają nam niezbędnych substancji odżywczych, które mają wpływ na to jak funkcjonuje nasz organizm i jak się rozwija. Bez dostarczenia właściwej ilości energii i kalorii w codziennej diecie nasz organizm jest osłabiony, a  zatem bardziej podatny na choroby i przemęczenie. Dieta jest także ważna w utrzymaniu właściwiej kondycji fizycznej i także w utrzymaniu szeroko pojętego zdrowia. Co więcej, dieta jest także ważna w przypadku osiągnięć sportowych.

Osiągnięcia sportowe

Osiągnięcia sportowe to bardzo ciekawy temat, jednak to temat rzeka, który mimo, że wydaje się wyczerpany wcale taki nie jest. Z jednej strony mowa tutaj o takich kwestiach jak treningi i naturalne warunki fizyczne, a z drugiej strony mowa tutaj o rzeczach, które możemy łatwo modyfikować, chodzi na przykład o dietę. Dieta w bardzo istotny sposób faktycznie przekłada się na o jak się czujemy, a także na to jakie są nasze faktyczne warunki fizyczne. Wiemy przecież, że warunki fizyczne to podstawa jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe. Części z tych warunków niestety z pewnością nie przeskoczymy – nie ma mowy o sprawieniu, że będziemy wyżsi, ale cześć z tych warunków fizycznych możemy zmodyfikować i skutecznie zmienić przy pomocy diety i treningów.

Mamy na przykład specjalny rodzaj diety, której celem jest rozbudowywanie tkanki mięśniowej i masy. Tego typu dieta może się przydać osobom, które marzą o osiągnięciach sportowych na przykład w dziedzinie kulturystyki czy w podnoszeniu ciężarów. W tych osiągnięcia sportowe są stricte związane z tym jak nasze ciała wyglądają, jaka jest nasza masa mięśniowa, jak zbudowane są mięśnie, a także jak duża jest nasza siła fizyczna. Wszystkie te rzeczy możemy zbudować przy pomocy właściwe skomponowanej diety, a  także poprzez regularne treningi, które są dostosowane do naszych potrzeb.

Oczywiście osiągnięcia sportowe to nie tylko dieta i treningi. To w dużej mierze także skupienie się na wewnętrznej motywacji i sile do działania. Bez motywacji i takiej siły napędowej nie bylibyśmy przecież w stanie podołać często bardzo rygorystycznym treningom, nie mówiąc o regularnym spożywaniu w zasadzie bardzo mało urozmaiconej diety. Są to wyzwania, które aby mogły być faktycznie zrealizowane muszą być połączone z właściwą motywacją. Warto o tym pamiętać planując strategię prowadzącą do osiągnięć sportowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *