Catering dietetyczny - słów kilka

Usuwanie toksyn z organizmu

Usuwanie toksyn z organizmu

Usuwanie toksyn z organizmu – dieta oczyszczająca Bielsko

Słowo „dieta” nie jest synonimem odchudzania. To sposób żywienia, który zwykle ma jakiś określony cel. Można stosować dietę odchudzającą, której celem jest utrata nadprogramowych kilogramów. Można stosować dietę wykluczającą substancje uczulające, alergeny. Można stosować dietę dla sportowców, która ma dostarczać odpowiedniej porcji energii i umożliwiać rozbudowę mięśni. Jeszcze innym przykładem jest dieta oczyszczająca Bielsko, której celem jest usunięcie toksyn z organizmu.

Gromadzenie toksyn w organizmie – przyczyny

Usuwanie toksyn z organizmuMożna mówić o wielu przyczynach zanieczyszczenia organizmu, ale najistotniejsze są dwie: niezdrowe pożywienie i zanieczyszczone środowisko. Toksyny dostają się do organizmu drogą pokarmową. Jeśli spożywamy duże ilości przetworzonego, śmieciowego jedzenia, prawdopodobnie wkrótce odczujemy tego skutki. Podobnie dzieje się, jeśli pijemy wodę nieznanego pochodzenia albo nie zważamy na ostrzeżenia mówiące o kiepskiej jakości kranówki. Ponadto toksyny wydzielają się w procesie spalania niektórych substancji dostarczanych wraz z pożywieniem.

Toksyny gromadzą się w organizmie również na skutek zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy. Wdychamy szkodliwe substancje, które następnie są transportowane wraz z krwią do rozmaitych tkanek i narządów. Toksyny mogą dostawać się do organizmu również przez skórę.

Dieta oczyszczająca Bielsko – jedyny sposób na toksyny?

Warto wiedzieć, że walka z toksynami jest tak naprawdę walką z wiatrakami, bo nie da się całkowicie wyeliminować toksyn z pożywania czy powietrza, choć oczywiście należy próbować. Wszystkich toksyn z organizmu usunąć się nie da, ale sporą ich ilość z pewnością tak. Im mniej toksyn w organizmie, tym lepsze samopoczucie. Niektórzy wręcz twierdzą, że dieta oczyszczająca Bielsko pomaga walczyć z chorobami o charakterze autoimmunologicznym.

Sposobów na toksyny jest kilka. Najprostszy to woda, a dokładniej duże ilości niegazowanej wody mineralnej. Woda wypłukuje z organizmu toksyny i szkodliwe produkty uboczne przemiany materii. Oprócz wody warto stawiać na zieloną herbatę czy herbatki ziołowe.

Walkę z toksynami można rozpocząć od suplementów. Apteczne półki uginają się od preparatów, których zadaniem jest usuwanie toksyn z organizmu.

Najważniejsza jest jednak dieta. Dieta oczyszczająca Bielsko wyklucza wysokoprzetworzoną i zanieczyszczoną żywność. Komponując taką dietę, stawia się na produkty, które jedli nasi przodkowie – produkty, które nie wywołują reakcji uczuleniowych. Rezygnuje się m.in. z glutenu i nabiału, zaś białka uzupełnia ze źródeł zwierzęcych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *