Catering dietetyczny - słów kilka

Czym zajmuje się trychologia?

Czym zajmuje się trychologia?

Trychologia to jedna z dziedzin medycyny, przez wielu uznawana za siostrę dermatologii. O ile dermatologia zajmuje się skórą i jej przydatkami, czyli włosami i paznokciami, trychologię interesuje jedynie owłosiona skóra głowy oraz włosy.

Problemy z włosami – do kogo zgłosić się po pomoc?

Swędzenie i łuszczenie skóry głowy, wzmożone wypadanie włosów, nadmierna potliwość tych obszarów, zmiany skórne w postaci krost i strupków to problemy, z którymi pacjenci często zgłaszają się do dermatologa. W gabinecie dermatologicznym pomoc oczywiście uzyskają, ale niejednokrotnie będzie tak, że dermatolog udzieli pomocy doraźnej, ale zasygnalizuje potrzebę skonsultowania przypadku ze specjalistą w dziedzinie trychologii.

Trychologia zajmuje się stricte skórą głowy i włosami, zatem istnieje spore prawdopodobieństwo, że trycholog szybciej, aniżeli dermatolog, dojdzie do sedna problemu i wdroży właściwie leczenie. Trycholodzy korzystają z wielu różnych metod badania włosów i skóry głowy, a dokładne badania pozwalają na postawienie właściwej diagnozy. Dlatego najlepiej, jeśli pacjenci, którzy borykają się z problemami w obrębie skóry głowy, trafią bezpośrednio do gabinetu trychologa. Im wcześniej, tym lepiej.

Badania trychologiczne w Londynie

W ostatnich latach znacząco wzrósł odsetek osób korzystających z pomocy trychologów. Przychodnia, która oferuje pacjentom możliwość odbycia konsultacji w gabinecie trychologa, cieszy się dużą popularnością. Taką możliwość oferuje m.in. polska przychodnia w Londynie, która zatrudnia najlepszych specjalistów wielu dziedzin medycyny. Polski trycholog w UK to osoba, która zdobywała doświadczenie zarówno w Polsce, jak i wielkiej Brytanii, dlatego potrafi kompleksowo zadbać zarówno o pacjentów pochodzących z Polski, jak i rdzennych mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Chcąc wykonać badania trychologiczne w Londynie, należy wcześniej ustalić termin takiego badania. Można to zrobić osobiście, odwiedzając polską przychodnię, telefonicznie, albo drogą internetową. Badanie trychologiczne zawsze rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. Lekarz musi ustalić, od kiedy występują dolegliwości, czy pacjent cierpi na jakieś schorzenia przewlekłe, jak wygląda jego dieta i styl życia, czy ma podejrzenia, co mogło spowodować występowanie niepokojących objawów. W dalszej kolejności wykonywane jest badanie za pomocą trichoskopu, czyli przyrządu pozwalającego na obserwację pracy gruczołów łojowych i cebulek włosów w znacznym powiększeniu. Obserwacji podlegają także naczynia krwionośne na skórze głowy oraz ewentualne zmiany skórne. Jeśli jest taka potrzeba, lekarz pobiera próbki i wysyła do laboratorium.

Polski trycholog – kiedy zgłosić się na badanie?

Wskazań do wizyty w gabinecie trychologa jest wiele. Jednym z nich jest na pewno wzmożone, trwające dłuższy czas wypadanie włosów. Trycholog pomoże w przypadku swędzenia i pieczenia skóry głowy, w przypadku powstania wyprysków i ran na skórze, a także wtedy, gdy skóra się łuszczy. Oczywiście obok tego wiele pań zgłasza się do trychologa w celach profilaktycznych, chcąc jak najlepiej zadbać o kondycję swoich włosów, utrzymać zadowalającą gęstość i połysk.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *