Catering dietetyczny - słów kilka

Dieta 2000 kcal

Dieta 2000 kcal

Dieta 2000 kcal także pozwala schudnąć

Dieta 2000 kcalWiele osób nie dowierza, że dieta, podczas której nie głodujemy, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Osoby te wybierają diety o bardzo niskiej kaloryczności, które co prawda zapewnią szybsze efekty aniżeli dieta 2000 kcal, ale zarówno utrzymanie rygorystycznej diety, jak i osiągniętych efektów, jest w tym przypadku bardzo trudne. Wiele osób będących na diecie 1000 kcal bardzo szybko się poddaje – osoby te chodzą głodne, tracą energię, pojawia się rozdrażnienie. Ci, którym uda się wytrwać na takiej diecie, mają problemy z utrzymaniem efektów, ponieważ wygłodzony organizm zaczyna magazynować niemal wszystko i pojawia się jo-jo.

Dlaczego rygorystyczne diety są bez sensu?

Dieta, która nie zaspokaja podstawowych potrzeb organizmu, w szybkim czasie doprowadza do jego osłabienia. W skrajnych przypadkach kobiety narzekają na suchość skóry, wypadanie włosów, a nawet zatrzymanie miesiączkowania. Pojawia się rozdrażnienie, a ciągłe uczucie głodu utrudnia koncentrację na wykonywanych czynnościach. Z tego powodu wiele osób zaprzestaje stosowania diety i rezygnuje z walki o zdrowie i zgrabną sylwetkę.

Statystyki wskazują, że po zakończeniu rygorystycznej diety wiele osób znów zaczyna jeść dużo i niezdrowo, a tym samym bardzo szybko wraca do wagi wyjściowej, a nawet osiąga wagę wyższą. Niestety często jest też tak, że nawet ci, którzy nadal pilnują zdrowego żywienia, ale zaczynają jeść więcej, niepokoją się szybkim przyrostem masy ciała. Dzieje się tak, ponieważ wygłodzony organizm w obawie przez dalszą głodówką zaczyna magazynować niemal wszystko.

Jak wybrać dietę o odpowiedniej kaloryczności?

Dzienną kaloryczność ustali, a także właściwy jadłospis opracuje dietetyk. Osoba będąca na diecie, będzie się musiała zająć przygotowywaniem dietetycznych posiłków. Ci, którzy nie lubią gotować, mogą skorzystać z oferty firm cateringowych, np. firmy LightDiet. Wówczas każdego dnia otrzymają gotowe do spożycia posiłki o wybranej przez siebie kaloryczności.

Catering dietetyczny oferuje rozmaite diety – w ofercie znajduje się także dieta 2000 kcal. Zanim jednak zamówimy konkretny produkt (dietę), warto upewnić się, czy dana kaloryczność będzie dla nas odpowiednia. W tym celu obliczmy CPM i PPM – możemy skorzystać z kalkulatorów internetowych, które pytają o wiek, płeć, masę ciała czy aktywność fizyczną.

Dieta 2000 kcal – dla kogo?

Dieta 2000 kcal będzie odpowiednia dla osób, w przypadku których 2000 kcal to wartość wyższa niż PPM (podstawowa przemiana materii), ale niższa bądź równa CPM (całkowita przemiana materii). Dobór kaloryczności wydaje się być zatem sprawą bardzo prostą, mimo to wiele osób popełnia w tej kwestii poważne błędy, a tym samym ich metabolizm znacząco zwalnia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *