Catering dietetyczny - słów kilka

Sezon na truskawki rozpoczęty! Dowiedz się, dlaczego to samo zdrowie!

Sezon na truskawki rozpoczęty! Dowiedz się, dlaczego to samo zdrowie!

Rozpoczął się maj, a wraz z nim sezon na truskawki. Warto wiedzieć, że polskie truskawki mogą pojawiać się na straganach od około połowy maja. Wszystko, co znajdziemy wcześniej to truskawki importowane. Polskie truskawki nie muszą być dodatkowo wzmacniane, tak jak te z importu, które muszą pokonać do nas dość daleką drogę.

 

Truskawki – dlaczego warto je spożywać?

 

Truskawki to samo zdrowie. Przede wszystkim stanowią bogactwo witaminy C. Wystarczy zjeść 100 g truskawek, by zaspokoić potrzeby organizmu na tę witaminę. Ze względu na wysoką jej zawartość, truskawki pozwalają zadbać o zdrowe zęby. Są również bogate w pektyny, dzięki którym można poprawić znacząco perystaltykę jelit. Truskawki są doskonałym wyborem dla osób na diecie odchudzającej, gdyż w 100 g posiadają jedynie około 30 kcal. Poza witaminą C są także źródłem wielu minerałów, m.in. żelaza, a także magnezu i fosforu. Ich spożycie wpływa zatem na zdrowe mięśnie i kości, a dodatkowo niweluje pojawiające się skurcze mięśni, które spowodowane są niedoborami magnezu. Warto wiedzieć, że truskawki mają niski indeks glikemiczny. Mogą je spożywać w niewielkich ilościach nawet osoby chorujące na cukrzycę.

 

Chcesz zadbać o piękną cerę – rób maseczki z truskawkami!

 

Truskawki mają również doskonały wpływ na cerę. Mają właściwości ściągające i bakteriobójcze. Pomagają w walce z przebarwieniami, a nawet trądzikiem. W przypadku cery liczy się nie tylko odpowiednia dieta, ale również działanie od zewnątrz, czyli nakładanie zdrowych maseczek. Te z dodatkiem truskawek sprawdzą się doskonale.

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *